Czym się zajmujemy ?

W usługach firmy Komin-Perfekt znajduje się:
Frezowanie komina
Szlamowanie komina
Montaż wkładów kominowych żaro i kwasoodpornych
Montaż elastyczno – pompowanych wkładów kominowych spalinowych oraz wentylacyjnych typu Alufol
Czyszczenie mechaniczne komina oraz udrożnianie komina.
Montaż nasad kominowych
Demontaż wkładów kominowych

Ceny – od 100 zł do 500 zł za metr bieżący
Kontakt z nami

Frezowanie komina

Frezowanie komina to mechaniczne powiększenie przewodu kominowego na całej jego długości w celu przystosowania średnicy przewodu kominowego do wymagań kotła oraz do zamontowania wkładu kominowego o większej średnicy. Jeżeli komin jest wymurowany prawidłowo, zgodnie ze sztuką budowlaną, to taki komin możemy frezować (rozwiercić komin) do maksymalnej średnicy 220 mm. Frezujemy kominy proste i z załamaniami .
Podczas frezowania komin się rozszczelnia, dlatego obowiązkowo trzeba go uszczelnić wkładem kominowym bądź uszczelnić komin metodą szlamowania komina.
Średnicę komina dobieramy do wysokości  komina, mocy kotła, rodzaju paliwa oraz do zaleceń producenta.
Frezowanie komina pozwala uniknąć wyburzania ścian, ponownego murowania, dzięki czemu unikamy wielu prac związanych z remontem komina .
Podczas frezowania komina na bieżąco kontrolujemy stan przewodów kominowych w celu uniknięcia niespodziewanych zdarzeń losowych.
Kominy frezujemy na sucho.

Szlamowanie komina

Szlamowanie komina jest to metoda uszczelnienia komina poprzez uzupełnienie ubytków oraz kilkukrotne nałożenie specjalistycznej zaprawy do renowacji przewodów kominowych wewnątrz przewodu kominowego w celu poprawy jego szczelności i polepszeniu ciągu kominowego .
Do szlamowania komina używamy specjalistycznej masy do renowacji przewodów kominowych odpornej na pożar sadzy.
Przed szlamowaniem komin trzeba dobrze wyczyścić oraz zagruntować w celu jak najlepszej przyczepności .
Po każdym uszczelnieniu komina masą, sprawdzamy komin na szczelność przewodu kominowego aby mieć pewność dobrze wykonanej pracy.
Szlamujemy kominy proste i z załamaniami.

Montaż wkładów kominowych żaro i kwasoodpornych

Zajmujemy się montażem wkładów kominowych żaroodpornych Standart o gatunku stali 1.4828 oraz żaro i kwasoodpornych o gatunku stali 1.4404 z dodatkiem molibdenu grubości 1 mm.
Wkłady żaroodporne ( 1.4828 ) są przeznaczone dla ekologicznych paliw stałych, węgiel, drewno .
Natomiast wkłady żaro i kwasoodporne (1.4404) są przeznaczone dla ekologicznych paliw stałych, węgiel , drewno, miał i ekogroszek.
Montujemy wkłady kominowe o szerokim zakresie średnic od 120 mm do 200 mm na zamówienie .
Dzięki kolanom regulowanym kwaso i żaroodpornym ze stali nierdzewnej mamy możliwość zamontowania wkładu do komina, który jest krzywy i ma różne załamania.
Prawidłowo dobrana średnica wkładu kominowego ma duży wpływ na funkcjonowanie kotła centralnego ogrzewania, dlatego ważne jest zamontowanie wkładu o odpowiedniej średnicy.

Montaż elastyczno-pompowanych wkładów kominowych spalinowych i wentylacyjnych

Pompowane wkłady kominowe typu Alufol maja zastosowanie uszczelniające w przewodach kominowych spalinowych oraz wentylacyjnych. Przewody kominowe spalinowe służą do odprowadzenia spalin z urządzeń typu gaz i olej. Trzeba pamiętać że w kanałach spalinowych może dochodzić do wydzielania kondensatu wody ze spalin dlatego taki kanał spalinowy trzeba uszczelnić wkładem kominowym bądź pompowanym wkładem kominowym z płaszczem z włókna szklanego .
Pompowane wkłady kominowe typu Alufol mają zastosowanie we wszystkich budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznych i przemysłowych. Dzięki swojej budowie łatwo dopasowuje się je do najróżniejszych kształtów oraz przekrojów przewodów kominowych.
Po zamontowaniu wkład zapewnia całkowitą szczelność przewodu kominowego, spalinowego oraz wentylacyjnego. Ponadto wkład typu alufol jest gazoszczelny, wodoszczelny, chemicznie obojętny, nienasiąkliwy i odpowiednio odporny. Jest doskonałym przewodnikiem ciepła a gładka powierzchnia zwiększa ciąg kominowy.

Czyszczenie mechaniczne oraz udrożnianie przewodu kominowego

W większości przewodów kominowych o przekroju 14×14 przewód kominowy zatyka się sadzą tudzież smołą szklistą. Proszę pamiętać, iż przewód kominowy o takim przekroju często się zatyka w wyniku nie czyszczenia regularnego komina lub słabej jakości węgla bądź niskiej temperatury na piecu. Optymalna temperatura na piecu to 60-65 stopni.
Eksploatacja kotła przy temperaturze poniżej 60 stopni powoduje nadmierne nadmierne wytrącanie substancji smolistych ze spalanego paliwa, a co za tym idzie zarastanie przewodu kominowego złogami smoły.
Trzeba mieć świadomość, iż prędzej czy później taki przewód kominowy trzeba wyczyścić mechanicznie, frezować bądź rozwiercić w celu przystosowania  do kotłów 5 klasy, aby utrzymać odpowiedni ciąg kominowy oraz uszczelnić w celu pozbycia się kondensatu pary wodnej w wyniku spalania.